1 Mayıs Tutuklamalarla Engellenemez

İşçi sınıfının uluslararası birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs’a işçileri emekçileri
çağırmak için, Kadıköy meydanında bildiri dağıtan 22 ESP’li, SKM’li ve SGDF’li gözaltına alınmıştı. Dün 4 gün süren gözaltının ardından 10 yoldaşımız tutuklandı.

Genel Başkan Vekilimiz Şahin Tümüklü, HDK İstanbul İl Eşsözcüsü Gülçin Aykul, HDP İstanbul İl Yöneticisi İlkay Oflaz, Parti Meclisi üyelerimiz Ali Aykul, Serkan Zorlu, Deniz Çokgül, Hüseyin İldan, PSDAK üyesi Ali Karaçay, SGDF MYK ve ÖGK Merkezi Koordinasyon üyesi Özge Doğan ile SGDF üyesi Samet Koç tutuklandı.

Yoldaşlarımıza Adliye’ye getirilirken dün Adliye’ye getirilirken, otobüste, polisler tarafından işkence yapılmıştır. Bu işkenceler sonucu kaburgasında çatlama, omurilikte ezilme yaşayan yoldaşlarımız vardır. İşkence haberleri sınıf kinimizi artırırken, hesap sorma kararlılığımızı da bilemiştir. İşkence yapan polisler mutlaka yargı önünde bunun hesabını verecektir.

Tutuklama haberinin ardından partimize ulaşan, geçmiş olsun dileklerini ileten, yürekleri bizimle atan bütün dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Tıpkı bugün bir konuşmasından dolayı 6 yıl 3 ay hapis ‘cezası’ verilen Antikapitalist Müslüman R.İhsan Eliaçık gibi, ESP’ye yönelik tutuklamalar da iktidarın zayıflığının ilanıdır. Muhaliflerin
fikirlerinden ölesiye korkan bu iktidar, bütün muhalefeti partili yargı eliyle baskı altına almaktadır.

Bütün bu tutuklamalara rağmen “Umut Dimdik Ayaktadır”! ESP kökleri işçi sınıfı ve ezilenlerin derinlerinde olan bir sosyalist harekettir.
Ne yaparsanız yapın! 1 Mayıs meydanlarında ESP kortejleri en görkemli biçimde yerini
alacaktır.
Bu vesileyle, onurlu ve özgür bir yaşam isteyen yüreği sosyalizm için atan bütün işçileri,
emekçileri, kadınları, gençleri Ezilenlerin Sosyalist Partisi saflarında 1 Mayıs alanlarına çağırıyoruz.

1 Mayıs Engellenemez!
Umut Dimdik Ayakta!
ESP Saflarında 1 Mayıs’a!