17-25 ARALIK YOLSUZLUKLARI

Birbirinin kirli çamaşırlarını deşifre etmekle tehdit ettikleri, sermayenin kimi elinde toplanacağı kavgasını verdikleri, devleti nasıl emperyalizmle işbirliği içerisinde halklarımızın başındaki giyotin haline getireceklerinin hesabını yapan bu iki kanat, halklarımızı yok sayarak, üstte tepinmeye, soygun, yağma ve ranta devam ediyorlar. Nasıl kirli ilişkiler ve ittifaklar yaptıklarını gelişmeler ortaya koyuyor.İktidarda oldukları sürece Alevi halkına yönelik saldırıların arkası kesilmedi, Alevileri aşağılamaktan, evlerini işaretlemekten, katilleri aklamaktan başka bir icraatları olmadı. Emek düşmanı yasaları bir bir çıkarırken, emekçilerin özlük haklarını yok ettiler. Kadınları, her gün ölümlerle katliam kıskacına, taciz ve tecavüze mahkum ettiler. Gençlerin zaten kısıtlı olan özgürlük alanlarını yok ederek, hayatın ve siyasetin dışına attılar. Devrimci, demokrat, yurtsever siyasetçilerle, gazeteci, avukat, akademisyen, sanatçı ve yazarları hapishanelere doldurdular.

HANGİ YAĞMA PLANINDA ANLAŞAMADINIZ ?

Gezi’de, Roboskî’de, Lice’de, Gever’de birlikte katlettiniz, Deniz Feneri’nde, TOKİ’de beraber yolsuzluk yaptınız, Ormanları, meraları, yaylaları yağmaya beraber açtınız. Hırsızlıkta, uğursuzlukta beraberdiniz.

Halklarımıza da beraber hesap vereceksiniz. Halklarımız sizin kirli ilişkilerinizi açığa çıkaracak ve hesap soracaktır.

AKP iktidarı (Tayyip Erdoğan-Gülen Cemaati) halk düşmanıdır. Her zaman söylediğimiz gibi, kirli ilişkiler yumağı içerisinde iktidar oldular. Ortadaki pis kokuların hepsi onlara aittir. Halklarımız bu iki iktidar gücünden herhangi birine mahkum değildir. Bunlar da kendilerinden öncekiler gibi yağma, talan ve katliamdan başka bir şey bilmezler.

Hükümet derhal istifa etmelidir. Yolsuzluğa bulaşan bakanlar görevden alınmalıdır.

İşçiler, emekçiler, ezilen halklarımız sokağa, sömürücülerden hesap sormaya! Zulmün, sömürü ve yağmanın olmadığı bir dünya arayışını, özgürlük, barış ve eşitlik arayışını he yerde yükseltelim!

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ