70. Yılında En-Nakba

Emperyalistlerin desteği ile 1948 yılında kuruluşunu ilan eden Siyonist İsrail Devleti 15 Mayıs tarihinde Filistin halkının köylerini işgal etmeye başlamış, yüzlerce insanı katletmişti. 500’den fazla köyün işgal edildiği, 800.000 kişinin göçe maruz kaldı günün adı En-Nakba’dır (Felaket). Nakba halen devam etmektedir.

Aralık 2017’de ‘Kudüs İsrail’in başkentidir’ diyerek işgali meşrulaştırmaya çalışan Siyonizmin hamisi emperyalist ABD, Kudüs’te ABD büyükelçiliğinin açılışını da Nakba ile aynı tarihlere denk getirerek büyük bir provokasyona girişmiştir. Kudüs’ü İsrail’n başkenti olarak tanıyan bu hamleyi protesto etmek için sınıra yürüyen çocuk-yaşlı onlarca Filistinli İsrailli keskin nişancılar tarafından tam bir Nazi soğukkanlılığı ile katledilmiş, binlercesi de yaralanmıştır. Siyonist-işgalci İsrail Devleti ve hamisi olan emperyalist devletler yeryüzünün lanetidir.

Saray bu katliamın dolaylı sorumlusudur. İsrail’e karşı söylemleriyle mangalda kül bırakmayanların iktidarında Türkiye ve İsrail arasındaki ticaret %318 artmıştır. Aynı iktidar Mavi Marmara katliamı’nı paraya tahvil etmiş, 2016 Ağustos’unda İsrail ile normalleşme anlaşmasını imzalamış, 2017 Temmuz’unda ise İsrail ile Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin imzalanması noktasında anlaşma yapmıştır. Emperyalizmin bir numaralı koltuk değneği politik İslamcı omurgasızlık bugün yine hiçbir somut adım atmamakta, ancak Siyonizm karşıtlığını da kimseye bırakmamaktadır.

Kudüs Filistin halkınındır. Safımız işgalcilerin, işbirlikçilerinin ve sessiz ortaklarının değil, Filistin halkının safıdır. Filistin’de siyonist işgale karşı verilen mücadele tüm Ortadoğu halklarına umut olmaktadır. Siz İsrail Devleti ile “normalleşenlerseniz”, biz anormalleriz. Siz ABD ve İsrail’in stratejik ortağı iseniz biz düşmanlarıyız. Siz İsrail’in keskin nişancılarının parmağı iseniz, biz de Şehit Ebu Salah’ın sapan sallayan koluyuz.

Kahrolsun ABD Emperyalizmi ve Siyonist İşgalci İsrail Devleti!
Nehirden Denize Özgür Filistin!

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ