8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

Kadınlar on yıllardır erkek egemen kapitalist sisteme karşı eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesini yükseltiyor. 8 Mart 1957 yılında New York’lu kadın tekstil işçilerinin ektiği tohum işçi sınıfı ve ezilenlerin her mücadelesinde filiz vermeye devam ediyor. Ezilenlerin her kesiminden kadınlar tacize, tecavüze, kadına yönelik şiddete karşı yaşamın her alanında isyana duruyor. Ev içine hapsedilmek istenen kadınlar Şili’den Sudan’a, Türkiye’den Rojava’ya sokakları ve meydanları zapt ederek erkek egemen sisteme isyan ediyor

AKP ve Saray iktidarı kadınların isyanında kendi sonunu görüyor. Bu nedenle her fırsatta kadınlara ve kadın hareketine saldırıyor. Devlet-Yargı-Erkek eliyle kadınlar yaşamın dışına itilip dört duvar arasına sıkıştırılmak isteniyor. Korkuları büyük, korkularında haklılar. Çünkü kadınlar tüm yasaklara, tacize, tecavüze, şiddete ve cinayetlere ‘Artık Yeter, İsyandayız’ diyor!

Dünyanın dört bir yanında yükselen kadın grevine bir de Türkiye-Kürdistan coğrafyasından ses veriyoruz. 8 Mart’ta ‘Sen Durursan Hayat Durur, 8 Mart’ta Hayatı Durdur’ diyoruz.

Yaşamın her alanında, fabrikalarda, kampüslerde, ev içinde, sokaklarda ve meydanlarda hayatı durduran kadınların kadın grevini selamlıyor, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.

Yaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Yaşasın 8 Mart Kadın Grevimiz

Yaşasın Kadın Devrimiz

 

ESP Genel Merkezi

8 Mart 2020