Gezi direnişi şehitleri ölümsüzdür!

Share/Bookmark
Gezi direnişi şehitleri ölümsüzdür!

Bir gezi direnişçisi daha ölümsüzleşti. Eskişehir Anadolu Üniversitesi öğrencisi Ali İsmail Korkmaz tedavi gördüğü Osmangazi Üniversitesi Hastanesinde bugün aramızdan ayrıldı. Eskişehir’de 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi direnişine destek amacıyla yapılan yürüyüşe polisin biber gazlı saldırısından kaçarken polis oldukları sanılan kişilerce saldırıya uğradı. Sopalarla öldürme amaçlı dövülen ve beyin kanaması geçiren Ali İsmail Korkmaz’ın katili AKP’ iktidarıdır.

Gezi direnişinin şehitleri halklarımızın bilincinde ve direnişinde yaşayacak. Ali İsmail Korkmaz, direnişin göndere çektiği dördüncü bayrak oldu. Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş’la birlikte direni dördüncü şehidini de sonsuzluğa uğurlayacak.

AKP iktidarı 40 gündür tüm ülkeyi baştanbaşa gaza boğdu. 11 direnişçi görme yetisini kaybetti. Daha dün Taksim’de polis tarafından kafasından vurularak komaya sokulan…..yaşam savaşı veriyor. Binlerce insanın üzerine hedef gözetilerek gaz bombaları, plastik mermilerle saldırıldı. Sokaklarda eli sopalı, palalı polisler veya polisle birlikte çalışan militer saldırganlar örgütlendi. Polis bütün bu fütursuz saldırganlığını Polis Vazife ve Salahiyetleri yasasından alarak gerçekleştirdi. Halkın üzerine saldıran polislere “destan yazdılar” diyen başbakan yaşanan ölümlerin ve yaralamaların sorumlusudur. Bu da yetmezmiş gibi polisin yetkilerini artırmayı tartışmaktadırlar. Ethem’in katli polis görevinin başındadır, saldırılarını sürdürüyor. Abdullah Cömert’i kurşunlayan polisler de açığa çıkarılmadı. Me4hmet Ayvalıtaş’a çarpanlar yargılanmayı bekliyor. Katiller hesap vermelidir.

Ali İsmail Korkmaz’a saldıran ve katledenler bulunmalı ve hak ettikleri cezayı almalıdırlar. Saldırgan polisler açığa çıkarılmalıdır. Saldırıların sorumlusu Eskişehir Emniyet Müdürü görevden alınmalıdır.

Onur ve özgürlük isyanının şehidi Ali İsmail Korkmaz’ı saygıyla anıyoruz. A: ihsan korkmaz direnişlerde, formlarda, sokaklarda direnen gençliğimizin mücadelesinde yaşayacaktır. Gezi direnişçilerini, halkımızı A. İsmail Korkmaz’ın katillerinin bulunması ve adalet için hesap sormaya çağırıyoruz.

10.07.2013
ESP GENEL MERKEZİ