Basına ve Halklarımıza!

Bir yandan Rojava’da onur ve özgürlük mücadelesi yürütenlere karşı işgal ve katliam politikasıyla saldıran, diğer yandan seçilmiş belediyelere sömürge valisi kayyumları atayıp Eşbaşkanlar tutuklayan AKP Saray faşizmi, işgale hayır diyerek faşizme karşı sesini yükseltenleri gözaltı ve tutuklama terörüyle susturmaya çalışıyor.
DAİŞ’e ve faşizme karşı mücadele bayrağını yükseltirken, devrim düşlerinin sınırsızlığını bize gösterirken şehit düşenleri sahiplenmemizin, onların cenaze törenlerine katılım göstermemizin, ideallerinin yolunda yürüme kararlılığımızın engellenmesi amacıyla dün gece saat 02.00 sularında ESP üyelerinin kaldığı evler hukuksuzca basıldı. Ezgi Gürbüz, Yoldaş Aydın, Emrah Topaloğlu, Serhat Demirtaş, Deniz İmre, Hıdır Yılmaz, Enes Sandavuç, Gamze Toprak gözaltına alındı. Gazi Karakolunda gözaltında tutulan Hıdır Yılmaz gördüğü işkencelerden dolayı çenesine dikiş atıldı. İşkenceye sıfır tolerans sözlerinin yalan olduğu bir kez daha açığa çıktı.
Programımızın ve ideallerimizin bizlere bahşettiği bir onur olarak, Rojava’daki işgale karşı inatla ve ısrarlı bir şekilde sokaklara çıkmaya, devrim yolunda şehit düşenlerimizi sahiplenmeye devam etmekten vazgeçmeyeceğiz. Yoldaşlarımızı gözaltı ve işkencelerle yıldıramayacaksınız!
Birleşik mücadeleyi sokakta büyüten partimiz, gözaltı saldırıları karşısında susmayacak, sokaklarda estirdiğiniz teröre karşı özgürlük istemeye, sözümüzü söylemeye ve şehitlerimizin sesi olup haykırmaya devam edeceğiz. AKP faşizmine karşı mücadeleyi büyütmek isteyen, işgale hayır diyen devrimci, demokrat ve yurtsever kesimleri tutum almaya ve direnişi büyütmeye davet ediyoruz. Gözaltına alınan yoldaşlarımız derhal serbest bırakılsın!

ESP Umuttur, Umut Dimdik Ayakta!
Sömürgeci İşgale Hayır!
Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!


ESP Genel Merkezi

25 Ekim 2019