BU DAHA BAŞLANGIÇ, NİCE YILLARA!

Her yeni yıl umutları da beraberinde taşır. 2014 sadece umutla değil, direniş ve zaferlerle geldi. Acıların, katliamların, gözyaşlarının, çürüyen ve soysuzlaşan düzenin karanlığından sıyrılıp gelen bir seher oldu 2013.

Rojava devriminden Haziran ayaklanmasına, tüm Türkiye, Kürdistan ve bölge halklarını aydınlatan bir seher vaktindeyiz şimdi. Gelen gün, nice acı, bedel ve kavgayı içinde barındırsa da, halklarımızın ve emeğin dönemi başlamaktadır. 2013’te Doğu’dan Batı’ya ezilenler, kader kalemini eline alıp bir tarih yazmıştır; ve bu tarih, direnişler, zaferler döneminin miladıdır.

Yeniden başladık. 2014 hep beraber, ağız dolusu, milyonlarla “bu daha başlangıç” diyenlerin olacak. Arkamızda bıraktıklarımız olmayacak. Roboski’de, Gezi’de, Lice’de, Gewer’de ölümsüzleşen canlarımızın anısı ve hesabını da sırtlanıp yürüyeceğiz yeni yıla. Bir yılda ölen 128 işçinin, her gün katledilen 5 kadının, nefret cinayetlerinde yitirdiğimiz tüm trans-lgbti kardeşlerimizin acısını unutmadan, yaşam ve özgürlük için yeni bir yılı daha tutuşturacağız. Hapishanelerdeki devrimci tutsaklarımıza özgürlüğün kapısını sokaktan açacağız ve halk hareketinin tutsaklarını, gazilerini onurumuz olarak sahipleneceğiz.

Şimdi tüm gerçekçiliğimizle imkansızı istiyoruz. Yeni yılda halklarımızın devrimci demokratik iktidarına! Yeni yılda özgürlük ve sosyalizme!

Figen Yüksekdağ

Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Başkanı