BU OPERASYONLAR BOŞUNA! 11 ŞUBAT’DA HDP KONGRESİNDEYİZ!

Bugün sabah saatlerinde evlerine yapılan polis saldırıları sonucu aralarında Genel Başkan Vekilimiz Fadime Çelebi’nin de bulunduğu HDP bileşenlerinin genel başkan, eşbaşkan, eşsözcü ve yöneticileri gözaltına alındı. Kamuoyu bu saldırıların sözde hukuki amacını yine sözde basın olan saray medyasından öğrendi. HDP bileşenlerinin Efrîn’e yönelik işgal girişimini kınadıkları bir toplantı gerçekleştirmeleri yine sanki bir suçmuşçasına öne sürülmüş, yasal demokratik parti yöneticileri yine “teröristler” olarak lanse edilmiştir.

Faşizmin HDP bileşenlerine yönelik bu saldırısının amacı 11 Şubat’da yapılacak HDP Kongresi’ne yönelik çalışmaları ve kitlesel katılımları engelleyerek kongreyi boşa düşürmeye çalışmaktan başka bir şey değildir. Çünkü saray, zamanında saltanatını sarsmış olan ve şimdi de dizginsiz faşizmine ve sömürgeciliğine dur diyebilecek olan tek gücün ezilenlerin birleşik demokrasi cephesi olan HDP olduğunu çok iyi bilmektedir.

Ancak bilmedikleri, daha doğrusu bir türlü öğrenemedikleri şey, ne yaparlarsa yapsınlar faşizme karşı mücadeleden hiçbir şekilde vazgeçmeyeceğimizdir. Diledikleri “operasyonları” yapsınlar, diledikleri engelleri çıkarsınlar! HDP’nin kendini yenileyerek yeniden ileri atılma kararlılığını sergileyeceği gün olan 11 Şubat’ta Ankara’da, HDP Kongresi’nde olacağız.

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ