”ÇÖKTÜRME” PLANI KATLİAM, DİRENİŞ YAŞAM DEMEKTİR

AKP hükümetinin talimatıyla Eylül 2014’te Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı’nca hazırlanarak Genelkurmay Başkanlığı’na sunulan ve “Genelkurmay Strateji Plan Dairesi, Strateji Şube Müdürlüğü”nün “Çöktürme” planı adını verdiği “gizli” ibareli eylem planı açığa çıktı. Plan, Sri-Lanka hükümetinin Tamil ülkesinin bağımsızlığı için mücadele eden Tamil Kaplanları örgütüne karşı uyguladığı yok etme harekatı modelinin Türkiye’de Kürt özgürlük mücadelesine karşı uygulanmasını hedefliyor.
Başbakan Davutoğlu, sürdürülen imha ve katliam planlarını bir yıl önce aldıklarını itiraf etmişti.
Şunu hatırlatmak isterim. Benzer bir planı uygulamaya sokan ABD’nin Vietnam’da “balığı yok etmek için gölü kurutma” politikası Vietnam halkının direnişi ile yanıtlanmış ve devrim zafere ulaşmıştı. Sri Lanka’da gerillayı ve halkı toptan imha etme planı yerel ve özgün nedenlerle sonuca ulaşmıştı. Fakat Kürdistan Tamil toprağı değildir. Halkın özyönetim direnişi tüm planları boşa çıkaracak güç ve kararlılığa sahip olduğunu göstermektedir.
Halklarımızın birlikte yaşama isteği ateşe atılmadan bu katliam planlarından vazgeçin.
AKP hükümetinin ve Saray medyasının yalanlarına bundan sonra kimseyi inandıramazsınız. Güneş balçıkla sıvanmaz. Halklarımızı Kürt halkına karşı sürdürülen soykırımcı imha savaşına karşı durmaya, barış, demokrasi ve özgürlük için birleşik direnişi büyütmeye çağırıyorum.

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ