DEVRİMCİ TUTSAKLAR ONURUMUZDUR!

Elazığ T tipi hapishanesinde kalan kadın tutsaklara dönük saldırılar gün geçtikçe artıyor. Faşizmin topyekün saldırısının bir ayağını da düzmece iddialarla tutuklanan devrimci tutsaklar yaşamaktadır. Tektip elbiseyi demokrasi kılıcı gibi sallayan, iletişim, görüş ve hücre cezalarıyla dışarıyla tüm irtibatını kesen, ohalden rejimi ve khklarla hapishanelerde tutsakların bütün kazanımlarını ellerinden almaya çalışan saray faşizmi,saldırganlığını tırmandırıyor.

Bunun son örneği ise Elazığ T Tipi hapishanesinde yaşanan ‘terör kimliği’ dayatmasıdır. Eski Genel Başkan Yardımcımız Fethiye Ok, MYK üyemiz İlke Başak Baydar ve parti üyelerimiz ile devrimci tutsakların da bulunduğu T Tipi hapishanesi idaresi yaklaşık iki aydır, dayatılan terör kimliği dayatmasını kabul etmedikleri için avukat, aile görüşlerine, hastahane, koli,telefon revir ve sohbetlere çıkamamaktadır. Tutsaklar ise bu hakları için direndikleri ve slogan attıkları için cezalar almaktadırlar.
Bu faşizan uygulamalara son verilmesini istiyor, kamuoyunu ve ilerici devrim dostlarımızı tutsaklara sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Devrimci Tutsaklar Teslim Alınamaz!
Elazığ T Tipindeki Faşizan Uygulamalara Son Verilsin!

Ezilenlerin Sosyalist Partisi Genel Merkezi