GENEL BAŞKANIMIZ ÇİÇEK OTLU’YA ÖZGÜRLÜK

Genel Başkanımız Çiçek Otlu 22 Ağustos 2017’den beri tutuklu ve Sincan Hapishanesinde esaret altında tutulmaktadır. Genel Başkanımızın 27 Eylül saat 13.30’da Çağlayan Adliyesi 25. Ağır Ceza Mahkemesinde duruşması görülecektir. Biliyoruz ki tutuklama tamamen uydurma deliller ve hukuksuz gerekçelerle yapılmıştır. Yargılama hukuki değil, siyasi bir kararla sürdürülmektedir. Genel başkanımızın katıldığı devrimci cenazeleri, sosyal medya paylaşımları suç olarak nitelendirilmekte ve yaklaşık 1 yılı aşkın süredir tutuklu yargılanmaktadır.

Genel başkanımız yıllardır devrimci mücadele içerisinde yer almış, işçilerin, kadınların, ezilenlerin, gençliğin, sesi olmuştur. Sosyalizm mücadelesini ve ezilenlerin örgütlü mücadelesini kendisine yol eyleyen Çiçek Otlu işçi eylemlerinde, kadın eylemlerinde, Alevilerin hak alma mücadelesinde en ön saflarda yer almıştır. Bu gün

Genel Başkanımızdan, MYK üyelerimize ve üyelerimize kadar pek çok yoldaşımız, arkadaşımızın hapishanelerde uydurma gerekçelerle ve siyasi kararlarla tutuklu bulunmaktadır. Başkanımızın tutuklanması, partimiz kuruluşunu ilan edip faaliyete geçtiği 2010 yılından bu yana devlet güçleri tarafından kesintisizce sürdürülen komplocu saldırılardan biridir.

Biliyoruz ki, Genel Başkanımıza ve partili güçlerimize dönük bu komplocu tutumlar, siyasi iktidarın halklarımızın ve ezilenlerin sol-sosyalist, devrimci, antifaşist ve demokratik öncülerini, kurumlarını ve temsilcilerini hedef alan faşist devlet terörünün bir parçasıdır. Ezilenlerin antifaşist örgütlenmesini ve direnişini ezme, tasfiye etme saldırısıdır.
Halklarımızı, devrimci siper yoldaşlarımızı ve dostlarımızı Genel Başkanımızı sahiplenmeye, partimizle dayanışmaya ve duruşmaya katılarak destekte bulunmaya davet ediyoruz. Yargılayanları yargılamak için, sesimizi, direnişimizi, gücümüzü birleştirelim!

ÇİÇEK OTLU’YA ÖZGÜRLÜK!

ESP UMUTTUR, UMUT DİMDİK AYAKTA!