GENEL BAŞKANIMIZ SULTAN ULUSOY’UN SULTANAHMET KATLİAMIYLA İLGİLİ AÇIKLAMASI

AKP işbirlikçisi IŞİD’in katliamları devam ediyor
AKP büyütüp beslediği IŞİD çeteleri ülkemizi her noktasını kan gölüne çevirdi. Amed, Suruç, Ankara ve son olarak da Sultanahmet’te yapılan katliamda 10’u Almanya vatandaşı 11 kişi yaşamını yitirdi, onlarca insan yaralandı.
Her gün Kürdistan’da katliam yapan AKP faşizmi Kürt halkını yaşlı, çocuk, kadın ayrımı yapmadan katlediyor. Kürdistan’da kıpırdayan yaprağı dahi kurşun sıkan AKP Batı’da da barış isteyenlere, sürdürülen vahşete ve katliamlara dur diyen tüm toplumsal kesimlere de tutuklama soruşturmalarla gözdağı vermeye çalışılıyor.
Kürdistan’da ve Batı’da her gün bombalar patlatılıyor, insanlık katlediliyor. Sarayın talimatıyla Akademisyenler barış dediği için saray cuntası tarafından topyekûn “terör örgütüne destek veriyor” uygulamasıyla yüz yüze kalıyorlar.
Şimdiye kadar beslediği, toprağını suladığı, destek verdiği IŞİD çeteleri her gün katliam yapıyor. AKP ve Saray katliam yapanlara karşı önlem almak yerine katliamlara karşı çıkan aydınları, demokratik kamuoyunu hedef haline getiriyor.
Eski faşist mafya bozuntusu Ankara Katliamından önce “oluk oluk kan akacak” demişti. Şimdi aynı mafya elebaşı sahneye çıkarılarak, katliamlara ve zulme karşı çıkan aydınların “kanı ile banyo yapacağız” diyerek AKP ile katliamcılar arasındaki ilişkiyi açığa çıkarmaktadır.
IŞİD çetelerin yaptığı katliamlara yayın yasağı getiren AKP, tüm halktan gerçekleri gizlemeye, üstünü örtmeye çalışmaktadır.
Suruç ve Ankara katliamlarının üstünden aylar geçmesine rağmen dosyalarda hala gizlilik kararı sürdürülüyor. Sürdürülen gizlilik kararları katliamlarda devletin rolünü gizlemeye, katillerin bağlantılarını örtbas etmeye, delilleri karartma ve ortadan kaldırmaya hizmet ediyor.
AKP ve IŞİD el ele katliamlarına devam ediyor. Bu katliamlara sokakta ses vermek toplumsal mücadeleyi büyütmek tüm emek ve demokrasi güçlerin görevidir. AKP ve onun işbirlikçisi IŞİD bu karanlık katliamcı yüzünü milyonlar daha fazla sokağa çıkarak ve mücadeleyi büyüterek değiştirebilirler.

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ
GENEL BAŞKANI
SULTAN ULUSOY