GÖZALTILAR DERHAL SERBEST BIRAKILSIN

Amed merkezli 8 ilde gerçekleştirilen polis operasyonuyla aralarında HDP Amed İl Eşbaşkanı Mehmet Şerif Çamcı, HDP İl yöneticileri, TJA, DTK çalışanları ve gazetecilerin bulunduğu 100’e yakın kişi bu sabah gözaltına alınmıştır. Geçtiğimiz haftayla birlikte toplamda 300’e yakın kişi gözaltına alınmıştır.

AKP Saray diktatörlüğü siyasi soykırım operasyonlarıyla HDP’yi tasfiye etme ve siyasetçilerini rehin tutma politikasını sürdürmeye devam etmektedir. HDP’ye yönelik siyasi soykırım operasyonları yapılarak HDP’nin yerel seçim hazırlıkları engellenmek istenmektedir. Faşist şef Erdoğan AKP’nin Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada HDP’yi hedef göstermiş, yerel seçimlerde HDP adayları kazansa bile kayyum atanacağı tehdidinde bulunmuştu. Bu açıklamadan birkaç gün sonra Amed merkezli gerçekleştirilen siyasi soykırım operasyonu ile savcılar faşist şefin talimatını uygulamıştır.

Bugüne kadar Eş başkanları, milletvekilleri ve binlerce üye ve yöneticisi tutuklanmasına rağmen HDP demokratik siyaset, özgürlük ve eşitlik mücadelesinden geri adım atmamıştır.

Faşist bloka karşı en geniş antifaşist cepheyi oluşturarak sarayın tüm saldırıları karşısında özgürlük, eşitlik ve demokrasi mücadelemizi kararlıca sürdürmeye devam edeceğiz. AKP Saray diktatörlüğünün siyasi soykırım operasyonları karşısında birleşik hattımızı daha fazla güçlendirip halklarımızla birlikte saray diktatörlüğüne karşı kararlıca mücadelemizi büyüteceğiz.

Tüm faşist baskı ve zorbalığa rağmen geçtiğimiz seçimlerde Kürdistan’da halkımız AKP’ye gerekli cevabı vermiştir. Önümüzdeki yerel seçimlerde de halkımız tüm bu baskı ve siyasi soykırım operasyonlarına karşı iradesine sahip çıkacaktır.

Gözaltına alınan siyasetçiler ve gazeteciler derhal serbest bırakılmalıdır.

09 Ekim 2018

Ezilenlerin Sosyalist Partisi