HABER ALMA HAKKI ENGELLENEMEZ!

Dün gerçekleşen MGK toplantısı ile eşzamanlı olarak çıkarılan OHAL kararnamesiyle Hayatın Sesi TV, TV 10, Van TV, Jiyan TV ve Zarok TV ve Radyo Dünya’nın da aralarında bulunduğu 12 televizyon kanalı ve radyonun yayını durduruldu.

15 Temmuz darbe girişimi bahanesiyle OHAL’ e sarılan AKP iktidarı katliam, kirli savaş, asimilasyon ve sömürü politikalarını teşhir eden, ezilenlerden yana tutum alan basın organlarını susturmaya çalışılmaktadır. Özgür basın emekçilerini ve onlarla dayanışan aydınları tutuklamaktadır. Dayanışma için nöbetçi yayın yönetmenliği yapanları mahkeme kapılarında sıraya dizmektedir. Sarayın savaş ve halklar arası düşmanlık üreten sesi dışında tüm muhalif sesler yok edilmek istenmektedir.

Hükümetin bu hamlesi saray darbesini sürdürdüğünü göstermektedir. Şimdiye kadar olduğu gibi işçilerin, emekçilerin, kadınların, Alevilerin, Kürt halkının gerçeğin bilgisine ulaşma mücadelesi sürecektir. KHK’ler eliyle ekranlar karartılsa da, mikrofonlar susturulsa da gerçekler karartılamayacak, özgürlük ve isyan çığlığı engellenmeyecektir.

Sarayın tekçi sesine, OHAL’in sansür karanlığına mahkum değiliz!

Halklarımız, ezilenler kendi emekleri ve çabalarla kurdukları tv, radyo ve gazeteleri sokakta da savunarak her türlü dayanışmayı büyütmelidir.

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ