HALKLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Bir bayrama daha savaşların, ekonomik krizin ve yoksulluğun gölgesi altında giriyoruz. İşçi sınıfı ve emekçi halklarımız sömürünün, talanın ve baskıların en ağırına karşı yaşam mücadelesi veriyor. Açlık, yoksulluk, işsizlik, doğanın talanı, kadın cinayetleri halklarımızın bayramını hüzne dönüştürüyor.

İktidar yeni bir savaşın hazırlığıyla halklarımızın direnişini kırmak ve rejim krizini aşmayı amaçlıyor. Halklar arasındaki eşitlik ve kardeşlik köprüsünü gerici savaşların kurbanı etmek istiyor. Ancak halklarımızın o korku duvarlarını yıktığı, politik özgürlük talebinin ve barışa olan özlemin güçlendiği bir dönemden geçiyoruz.

Egemenler ve emekçi halklarımız iki ayrı bayram yaşıyor. Devleti yönetenler şatafatlı sofralarda ve saraylarda lüks içerisinde yaşarken, emekçilerin sofrasına krizin, açlığın ve yoksulluğun gölgesi düşüyor. Fakat o gölgenin içerisinden direnişler filizleniyor. Emekçiler Türkiye’den Kürdistan’a, Ortadoğu’dan dünyanın dört bir yanına bayramın coşkusunu direnişlerle yayıyor.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi olarak bayramın işsizliğe, yoksulluğa, kadın cinayetlerine, doğanın talanına, gerici savaşlara karşı direnişin, özgürlüğün, paylaşımın, eşitlik ve kardeşliğin büyütülmesine vesile olmasını diliyoruz. Farklı ulus ve mezheplerden emekçi halkların Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

 

ESP Genel Merkezi