KATLİAMIN HESABI SORULACAK

Antep’te Kürt bir ailenin düğünü sırasında dün akşam saatlerinde gerçekleşen canlı bomba saldırısında 50 kişi hayatını kaybetti, 94 kişi de yaralandı.
Halklarımızı acıya boğan bu katliam Amed, Suruç, Ankara, Taksim, Sultanahmet, Havalimanı katliamlar zincirinin bir devamı niteliğindedir.
Bu hunhar saldırı DAİŞ tarafından gerçekleştirildi. Sivilleri hedef alan alçakça bir katliamdır. DAİŞ’i halklarımızın başına bela eden Ortadoğu’da izlenen emperyalist politikalardır.
DAİŞ’in Türkiye’de katliam zincirleri kurması AKP iktidarının Ortadoğu’da ve Türkiye’de izlediği politikaların doğrudan bir sonucudur. Kürt halkına karşı savaştıracağım, Kürt halkının statü elde etmesini engelleyeceğim diye şimdiye kadar DAİŞ’e askeri, lojistik, sağlık, eğitim ve maddi her türlü desteği veren, örgütleyen, yönlendiren, koruyup kollayan AKP iktidarı katliamın sorumlusudur, suç ortağıdır. DAİŞ’i meşrulaştıran, onları “ Öfkeli çocuklar” olarak adlandıran, DAİŞ’in Türkiye topraklarını saldırı istasyonu olarak kullanmasına izin veren AKP ve Saray iktidarıdır. AKP iktidarı katliamın hesabını halklarımıza verecektir.
Genel Başkan Yardımcımız Çicek Otlu HDP heyeti ile halklarımızın acılarını paylaşmak için Antep’e gidiyor. Tüm duyarlı Devrimci, Demokrat, İlerici Kurum ve Dernekleri Antep’e halklarımızın acısını paylaşmaya yaralarını sarmaya çağırıyoruz.
Katliamı lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Halklarımızı, demokratik kamuoyunu DAİŞ vahşetine karşı sesini yükseltmeye, sokağa çıkarak tepkilerini göstermeye çağırıyoruz.