KOMPLOLAR SÖKMEDİ, SÖKMEYECEK!

İstanbul’un çeşitli semtlerinde uyuşturucu şebekelerine operasyon iddiasıyla sabaha karşı yapılan polis baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. 1 Mayıs Mahallesi’nde ise parti üyelerimizin kaldığı eve aynı iddiayla baskın düzenlendi ve üç ESP’li ile bir HDP’li de gözalına alındı.
Mafyayla ve uyuşturucu çeteleriyle sürekli işbirliği yapan ve bunun kirli rantını paylaşan devlet, özellikle devrimci geleneğin ve etkinliğin olduğu emekçi mahallelerinde halkımızı ve halk gençliğimizi yozlaşma batağına sürüklemek için bu çetecileri bizzat örgütlemektedir. Polis bu kirli oyunun başrolündedir. Polisin arada sırada uyuşturucu operasyonlarına yönelmesi ise tam bir aldatmacadır, her yanından mafya-çete pisliği akan devleti aklama girişimidir. Fakat bununla yetinmeyen polis, emekçi mahallelerinde uyuşturucuya ve çeteleşmeye karşı halkımızın mücadelesine öncülük eden partimizi şimdi uyuşturucuyla lekelemeye kalkışmıştır.
1 Mayıs Mahallesi’nde uyuşturucu çetelerine karşı mücadele yürüten ve bu mücadeleyi örgütleyen ESP’lilerin gözaltına alınması alçakça bir komplodan başka bir şey değildir. Ama komplo tutmayınca, polis şefi yanlış evin basıldığını itiraf etmek zorunda kalmıştır. Bilinmelidir ki, faşist devletin hiçbir komplosu, faşist polisin hiçbir girişimi partimizin kararlı devrimci savaşımını, işçi sınıfı ve ezilenlerin çıkarlarına olan sarsılmaz bağlılığını, özgür ve onurlu bir gelecek uğruna mücadelesini lekelemeye yetmez. Hem de devlet, böyle alçakça oyunlara ne kadar başvurursa vursun, mafya ve uyuşturucu çeteleriyle olan rezil işbirliğini asla gizleyemez.
ESP üyeleri Gökhan Değirmenci, İlhan Aslan, Mehmet Aslan ile HDP Parti Meclisi üyesi ve İstanbul İl Yöneticisi Erdal Demirhan derhal serbest bırakılmalıdır. Polis bu alçakça komployu resmen kabul etmelidir. Hiçbir güç partimizin faşizme karşı politik özgürlük savaşımını, uyuşturucu çetelerini emekçi mahallelerimizden söküp atma mücadelesini engelleyemeyecektir.

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ