MÜSLÜMAN HALKIMIZIN KURBAN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Müslüman halklarımızın kutladığı kurban bayramı başladı. Her yıl barış, kardeşlik ve huzura vesile olması arzusuyla kutlanan bayram ne yazık ki geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da savaş, kan ve gözyaşı, açlık ve sefalet koşullarında kutlanıyor. Bir yanda başta AKP iktidarı ve sermaye sınıfı olmak üzere, halklarımızı savaş ve ölüm politikalarına mahkum eden, işçi ve emekçileri dizginsiz bir sömürüyle köleleştirerek zenginliğine zenginlik katan egemenler iki yüzlüce barış ve huzur mesajları yayınlarken, diğer yandan her ulustan milyonlarca emekçi yüreğinde barış isteğiyle yoksulluk ve savaş koşullarında inancını yaşamaya çalışıyor.

Bir halkın oylarının gaspedilerek belediyelerine el konulduğu bir ülkede ne bayram sevinci olur, ne barış!

Binlerce Kürdün evinin başına yıkıldığı, her gün dağlarının bombalandığı bir ülkede bayram kardeşliğe vesile olmaz!

OHAL adı altında çıkarılan faşist yasalarla binlerce ilerici, demokrat eğitim emekçisinin işten atıldığı bir ülkede huzur içinde bir bayram yaşanmaz!

Halklarımızın bayram inancı ve temennileri bugün her şeyden daha çok demokrasi ve özgürlükler mücadelesine vesile olmalı, barış, kardeşlik ve eşitlik inancını büyütmelidir.

Özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesini zafere ulaştıracağımız inancıyla coğrafyamızda yaşayan tüm halklarımızın kurban bayramını kutluyoruz.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi