NEWROZ DİRENİŞTİR DİRENİŞ HAYIRDIR!

Ortadoğu ve Mezopotamya halklarının baharı karşıladıkları ve zulme karşı başkaldırıyı büyüt tükleri bir günüdür Newroz. Zalim kral Dehaq’a karşı demirci Kawa’nın açtığı isyan bayrağıdır Newroz. Diyarbakır zindanında teslimiyet dayatmasına karşı Mazlum Doğan’ın üç kibrit çöpü ile tutuşturduğu direniş ateşidir Newroz. 90’larda Kürdistan’da, Cizre’de, Nusaybin’de, İdil’de devlet terörüne karşı barikat oluşturan serhildanların yaşandığı gündür Newroz. Onlarca yıldır Türkiye kentlerinde yasaklara ve saldırılara rağmen kardeşlik ve özgürlük türkülerinin yükseldiği gündür Newroz. Başta Kürdistan halkı olmak üzere tüm halklarımızın diktatörlere karşı özgürlük bayramı olan Newroz kutlu olsun!
Saray/AKP faşizmi 2016 Newroz’undan bugüne Kürdistan kentlerini yakıp yıkarak, beledi yelere kayyum atayarak, belediye eş başkanlarını, vekilleri, binlerce siyasetçiyi tutuklayarak, İmralı’da ve tüm hapishaneler de tecrit ve işkenceyi sürdürerek, Rojava’da ki Kürt özgürlük güçle rinin yaşam alanlarına saldırarak, işbirlikçi Barzani ile Şengal’de kirli planlar yaparak, şovenist ve ırkçı propagandada ısrar ederek barış ve kardeşlik düşmanı politikasını devam ettirmiştir. Fakat 2017 Newroz’u AKP/Saray diktatörlüğünün soykırımcı, imhacı, inkarcı, tekçi politikalarını bir kez daha boşa çıkartacaktır.
2017 Newroz’unu Sarayın saldırganlığı ve yasakları ile karşılıyoruz. İstanbul ve Ankara’da kutlamalara izin verilmedi. Avrupa’ya karşı demokrasi çığırtkanlığı yapan AKP binlerce yıldır halklarımızın kutladığı Newroz’u yasaklamaya kalkıyor. Newroz yasakları hükümsüzdür. Diktatörün yasaklarını tanımıyoruz. Halklarımızla birlikte alanlarda ve sokaklarda Newroz ateşini büyüteceğiz!
Newroz halkların baharının ve özgürlüğünün bayramıdır. Newroz kula kulluk etmemenin zalime boyun eğmemenin bayramıdır. Newroz krallara ve diktatörlere HAYIR demenin bayramıdır. Newroz direniştir direniş hayırdır! Newroz Berxwedan e Berxwedan NA’ye !
Yaşasın Newroz, Biji Newroz!
Newroz Piroz Be, Newroz Kutlu Olsun!

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ