POLİSİN SALDIRILARI BİZE GERİ ADIM ATTIRMAZ!

Dün gece saat 01.00 sularında partimiz ESP üyelerinin ve SGDF’li yoldaşlarımızın Diyarbakır’da kaldıkları ev hukuksuzca basıldı. Koçbaşıyla evin kapısını kırarak içeri giren özel harekat polisleri, ESP Parti Meclisi üyesi aynı zamanda Pirsus Katliamı tanığı olan Beren Atıcı’nın da aralarında bulunduğu 4 ESP ve SGDF üyesini işkence ile gözaltına aldı. Sokağa girmeye çalışan aileler darp edilerek gözaltı tehdidine maruz kaldı, destek için gitmek isteyen komşular üzerilerine doğrultulan silahlarla tehdit edildi.
Savaşın ve direnişin uzun bir süredir sürdüğü kentte ısrar ve inatla sokaklara çıkan, Roboskî’den Pirsus’a adalet mücadelesini sokaklarda haykıran, “Diktatöre Hayır” diyerek sokakta siyaset yapmayı yasaklayan sömürgeci devlete karşı saf tutan sosyalist yurtseverlere yapılan işkence ve gözaltı saldırısına yanıtımız sokaklara daha güçlü çıkarak, sömürgeciliğin kirli savaşını teşhir ederek, ona karşı mücadeleyi yükselterek devam edecek. Katliamlarınızla yıldıramadığınız yoldaşlarımızı gözaltı ve işkencelerinizle de yıldıramayacaksınız!
Aylardır sokaklarında terör estirdiğiniz, seçilmiş vekillerinden demokratik siyaset yapan herkese dönük gözaltı ve tutuklama terörüyle yıldırmaya çalıştığınız, yerel yönetimlerini gasp ettiğiniz, sokaklarında onlarca genci, yaşlıyı, kadını varlığıyla dahi sömürgeci devletinize tehdit olarak gördüğünüz insanları katlederek yıldırmaya çalıştığınız Amed size teslim olmayacak! Amed’in sosyalist yurtseverleri de öyle! Elinizi toprağımızdan, kimliğimizden, özgür yaşama inançla sımsıkı tutunan halkımızdan çekin!
Gözaltına alınan yoldaşlarımız derhal serbest bırakılsın!

ESP Kürdistan