ROJAVA DEVRİMİ’NİN 6.YILI KUTLU OLSUN

Ateş altında geçen 6 yıllık süreçte bir çok saldırıya maruz kalan devrimimizi, Kürt halkımız ile beraber enternasyonalist savaşcılar canı pahasına savunmayı başardı. 6 yıl önce başlayan devrimimiz, dünyanın başına dert olmaya başlayan DAİŞ çetelerine karşı verdiği savaş ile kendini ortaya koydu. Tüm dünya halklarına yeni bir yaşam formülü olarak umut olmayı başardı.

Emperyalist güçlerin Ortadoğu halklarına karşı yürüttüğü savaş ve sömürü politikalarına karşı, Rojava Devrimi ezilen halklar için kurtuluşun anahatarı oldu. Emperyalist güçler Ortadoğu’ya sömürüyü, mezhep savaşlarını, katliamları reva görürken, Rojava Devrimi’miz halkların birlikte yaşayabileceğini, eşitliği, toplumsal dayanışmayı ortaya koydu. Ortadoğu halklarının, kendi kaderini eline alabileceğini, halkçı demokratik yönetimlerin kurulabileceğini somut bir şekilde gösterdi.

Devrimimiz Kadın Devrimi’nin ilk örneğini teşkil etti. Kadınlar kendi örgütlenmeleri ile bilinç sıçraması yaratarak toplumsal sahada eşitlik ve özgürlük haklarını ele aldılar. Kendi tarihlerini yazan kadınlar, tüm dünyaya kadının kurtuluşunun reçetesini vermiş oldu.

Tüm bu tarihsel gelişmeler karşısında dünyanın gerici, faşist, burjuva diktatörlükleri devrim dalgasının ve devrimin ortaya çıkarttığı düşünce dünyasının kendisine sıçramasını engellemek için devrimimizi boğmaya çalıştı. Saray Diktatörlüğü tüm savaş politikasını Rojava Devrimi’ni yıkmak üzerine kurdu. Efrîn’e karşı başlatılan işgal girişimi karşısında başta Rusya olmak üzere ‘sözde demokratik’ Avrupa ülkeleri üç maymun oynamaktan geri durmadılar.

Rojava Devrimi Ortadoğu’nun dengelerini alt-üst edecek bir konumda bulunmaktadır. Rojava Devrimi’nin yaydığı fikir dünyası, emperyalistlerin Ortadoğu’da tutunmasını engelleyecek güçtedir. Bağımsız ve anti-kapitalist, halkçı yönetimlerin inşası dünyanın dengesini temelden sarsacak ve bugünün vahşileşmiş kapitalist düzenini yerle bir edecektir. Enternasyonalist devrimci savaşcıların devrimimize verdiği önemde bu kritik noktadan gelmektedir. Rojava Devrimine sahip çıkmak ve onu açık bir şekilde desteklemek, sosyalizmin zaferine giden yolun taşlarını inşa etmektir.

Yaşasın Rojava Devrimi,
Yaşasın Kadın Devrimi,
Yaşasın Halkların Kardeşliği!