TEHDİTLERE BOYUN EĞMEYİZ: PERVİN BULDAN VE HDP İRADEMİZDİR

İç Savaş Bakanı Süleyman “Soylu” 24 Haziran seçimleri sonrasında Sn. Pervin Buldan’ı arayarak ezilenlerin birleşik demokratik cephesi ve ülkenin üçüncü büyük partisi olan HDP’yi tehdit etme cüretini kendinde gördü.

Her şeyden önce söylemeliyiz ki, HDP’yi tehdit etmek sadece HDP’e oy vermiş milyonları tehdit etmek değil, bütün bir ülkeyi tehdit etmektir. İktidarın bir mafya örgütüne dönüştüğü, bakanların bir çete lideri üslubuyla konuştuğu bir ülkede hiç kimse güvende değildir.

24 Haziran sonuçlarına rağmen sarayın yönetememe krizi devam etmektedir. HDP’nin barajı aşmasını sindiremeyen, yasaları ve anayasayı tek başına değiştirmek için gerekli sayıya ulaşamayan, Irkçı MHP ile koalisyona mahkûm olan ve ekonomik krizin sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalan saray, gerici iç savaş unsurlarıyla HDP’ye ve tüm toplumsal muhalefete karşı yeni saldırılara hazırlanmakta, sömürüyü ve iktidarını yine kan ile, şovenizm ile sürdürmeye çalışacağını ilan etmektedir.

Seçimle iş başına gelmek kimseye temel hak ve hürriyetleri çiğneme ehliyetini vermez. Devlet terörüyle ve oy gasplarıyla kurumsallaştırılan faşist şeflik rejimine güvenerek kendinde bu hakkı gören İç Savaş Bakanı “Soylu” ve onu bu şekilde konuşturan bilmelidir ki, onlar gibi kaç mafya örgütü geldi geçti ama Türkiye işçi sınıfı ve Kürt halkının eşitlik ve özgürlük mücadelesi her zaman kararlılıkla sürdü, sürmeye de devam edecektir. Partimize, temel hak ve hürriyetlerimize yönelik devlet destekli tüm saldırılara karşı kendimizi fiili meşru mücadele temelinde sonuna kadar savunacağız.

Faşizm Yıkılacak, Türkiye İşçi Sınıfı ve Kürt Halkı Kazanacak!

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ