TERÖRİZE YÖNTEMLER İLE DEVRİMCİ GÜÇLER SUSTURULAMAZ

Uzun süredir Antep İl Örgütümüze yönelik polis takip, taciz ve baskılarına 23 Eylül gecesi bir yenisi eklendi. Antep İl Örgütü binamızın kapısının kimliği belirsiz kişiler tarafından kırılarak içeri girilmesi, yine olağan şüphelilere işaret ediyor.
Resmi Tutanağın Bize Verilmemesi Saldırının Açık İtirafıdır
Antep şehir merkezinde bulunan binamıza bu kadar rahat girebilen kişiler, partimizin bilgisayarlarını açmış ve kontrol etmişlerdir. Parti binası içinde hiçbir eşyanın alınmaması, sadece bilgisayarlara dönük bir kontrolün olması akıllara başka şeyler getirmektedir. Açığa çıkan veriler ve Antep İl Örgütümüzün yaptığı incelemenin sonuçları, saldırıdan Antep Terörle Mücadele Şubesine bağlı polislerin sorumlu olduğunu gösteriyor. Parti binamıza gelen polis ekiplerinin sadece parmak izi alarak gittmesi, resmi olarak tutulan tutanağın örneğinin parti yöneticilerimize verilmemesi, bu saldırının açık bir itirafıdır. Tutanağın bir örneğini almak üzere Şahinbey İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden İl Yöneticimiz Sibel Işık ise, araması olduğu gerekçesiyle gözaltına almıştır. Bu da saldırının açıktan sürdürüldüğünün ifadesidir.
Polis Komplo Peşinde
Parti çalışmamızı engellemeye dönük baskılarını artıran Antep polisi, son aylarda açık bir biçimde yöneticilerimize dönük fiziki ve sözlü takip-taciz ve provokasyon tutumu sergiliyor. Bunun üzerine gerek İl Örgütümüz gerekse Genel Merkezimiz kamuoyuna dönük açıklamalar yaptı. Ayrıca İl Örgütümüz Ünal Dilli adlı polis hakkında 20 gün önce suç duyurusunda bulunmuştu.
Gece hırsızlık görüntüsü altında, kapının kırılarak içeri girilmesi polisin yeni komplolar peşinde olduğunun açık bir kanıtıdır.
Komplolar Boşa Çıkacaktır
Antep polisinin yöneticilerimize, üyelerimize ve partiye gelen emekçilere dönük baskı ve sindirme yöntemleri, partimizin siyasi ve örgütsel gelişimini engellemeye dönüktür. Uzun süreden beri partimize dönük komplolar her defasında boşa çıkmıştır. Çalışmalarımız inatla ve kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Ayrıca polisin bu keyfi tutumuna karşı hukuki girişimlerimizde devam etmektedir.
Son günlerde devrimci, sosyalist ve Kürt siyasetçilere yönelik artan baskıları bir kez daha lanetliyoruz. Yeni kompolar peşinde olan Emniyet, çeşitli gerekçelerle devrimci ve sosyalist güçleri terörize ederek susturmaya çalışmaktadır.
Demokratik kamuoyunu polis komplolarına karşı duyarlı olmaya ve dayanışma içinde bulunmaya davet ediyoruz.

EZİLENLERİN SOSYALİST PARTİSİ