ZULME KARŞI BİRLEŞİK HALK DİRENİŞİ

AKP hükümeti, polisini, Taksim Gezi Parkı’nı sermayeye karşı savunanların üzerine azgınca saldırtmaya devam ediyor. Kesintisiz süren saldırı ve direnişte Taksim ve çevresi yine savaş meydanına döndü. Halkımızın direnişçi evlatlarından onlarcası ağır yaralandı. Resmen doğrulatılamayan ölüm haberleri de eksik olmadı.
Halkını böcek gibi gazlayan faşist hükümete karşı, ülkenin dört bir yanında halkımız ayağa kalktı.
Dünden itibaren her yer Taksim, her yer direniş alanıdır.
Eğer bir halk geceyi sokakta eylemde geçiriyorsa, bilin ki orada zulüm iflas etmiştir.
Her itirazı zorla bastırmaya çalışan zalimler hükümeti şimdi halkın yükselen seli karşısında acizdir. Bu bir diriliştir. Sindirilmiş öfkenin ayağa kalkışıdır.
Dün itibariyle Gezi Parkı yıkımının hukuksuzluğu mahkeme kararıyla da ortaya çıkmıştır. AKP iktidarı mahkeme kararını da uygulamamakta, Taksim’de polis terörüne devam etmektedir. Taksim’i halka kapatma ve zenginlerin meydanı yapma projesinde ayak diretmektedir.
Gün AKP hükümetine ve vahşi polis saldırganlığına karşı direnişi büyütme ve her yere yayma günüdür. Gün mücadeleyi birleşik halk direnişine çevirme günüdür. AKP ve onun faşist polis terörüne karşı her yolla direniş meşrudur, haklıdır, gereklidir. Faşist vahşetin birinci dereceden sorumluları olan Başbakan, hükümet üyeleri, Emniyet Genel Müdürü, İstanbul Valisi, İstanbul Emniyet Müdürü derhal istifa etmelidir.
Zalimlerin hükümetine karşı itirazı olan herkes bugün ayağa kalkmalıdır.
Partimiz tüm emekçileri ve ezilenleri İstanbul’da Taksim’de ve diğer kentlerde meydanlarda direnişi büyütmeye çağırıyor.

Birleşik halk direnişiyle faşizmden hesap sormaya!
Yaşasın Taksim Direnişimiz!
Her yer Taksim, her yer direniş!